ORCHESTRA

Mirela Boureanu Vaida

Mirela Boureanu Vaida

leading vocal

Alexandru Burca

Alexandru Burca

pian

Download
Eliza Manda

Eliza Manda

vocal

Stefan Munteanu

Stefan Munteanu

saxofon

Cristian Stanciuc

Cristian Stanciuc

trompeta

Ana Cebotari

Ana Cebotari

vocal

Cristi Donos

Cristi Donos

chitara

Mihai Donos

Mihai Donos

chitara bass

Cristi Dumitrescu

Cristi Dumitrescu

tobe

Radu Clipa

Radu Clipa

trombon

 
 

BALETUL VAIDA

Raluca

Raluca

coregraf&balerina

Alexa

Alexa

balerina

Krista

Krista

balerina

Terry

Terry

balerina

Mirela

Mirela

balerina

 
 

DESIGNERI

Andreea Balada

Andreea Balada

fashion designer

Iancu Grindean

Iancu Grindean

hair stiylist

Nico

Nico

make-up artist

Toni Malloni

Toni Malloni

producer & event designer

 
 

SCENOTEHNICA

inginer sunet / Dan Constantin

luminist / Alin Ostropel

dj silver / Silviu Milea

Tehnici

 

FOTOGRAFI

Adina Dumitrescu

Dragos Dumitrescu

Iulian

Gabriela Matei

Andy Ostafi

Dana Tudoran

Marius Chitu

Sebastian Oros

 

CAMERAMANI

Dragos Dumitrescu

Bogdan Konstantin

 

Impresar artistic & Agent / Toni Malloni

Producator Toni Malloni & Eventure Company

The End

EVENTS CALENDAR

Eveniment 1

Eveniment 1 descriere pe scurt

Nunta

In momentul in care am intrat in sala unde a avut loc petrecerea mi-am dat seama ca realitatea nu avea nimic de-a face cu ceea ce-mi imaginasem pana atunci. Totul fusese gandit ca un tot unitar. In acel moment parea ca si cum noi eram ultimele piese care intregeau povestea pe care o gandise ea: povestea noastra! Era chiar sa reusesc sa intampin toti invitatii pentru ca mereu vedeam ceva care imi atragea atentia. Prezidiul cel putin, era el in sine o mica poveste, formata din multe multe elemente, nu existau doua la fel. Dar surpriza cea ma

MIRELA BOUREANU VAIDA

Studii : postuniversitare

2009-2010 : Institutul Diplomatic Roman, specializarea "Relatii Internatio-
nale", din cadrul Ministerului Afacerilor Externe

2006 : Master in "Comunicare si relatii publice", Facultatatea de Comunicare si Relatii publice, SNSPA;

2005-2006 : Master in « Dreptul Comunitatii Europene", Facultatatea de Drept a Universitatii Bucuresti;

Universitare

2001-2005 : Facultatea de Drept din cadrul Universitatii din Bucuresti;

Liceale
1997-2001 : Liceul de Informatica « Grigore C. Moisil », Iasi ;

Atestate :
2001 : atestat liceal de limba engleza
atestat de asistent – programator

Experienta profesionala :
2004 : reporter – prezentator la « National TV « (matinal live/zilnic)

2004 – 2009 : redactor – prezentator la « Favorit TV »  (matinal live/zilnic)

2006 – 2007 : prezentator la « Senso TV « (live/zilnic)

Februarie 2007 : angajata ca solist vocal al Teatrului de Revista « Constantin Tanase », Bucuresti.
Aparitii in spectacolele : "O Premiera furtunoasa", rolul ZITA, OK Melody, regia Cezar Ghioca, « Aplauze, aplauze », Pofta buna la Tanase, Nevestele vesele, O seara la Tanase, Bufonii regelui, Scandal in paradis, regia Bitu Falticineanu

2007 : Colaborare cu Teatrul National de Opereta « Ion Dacian », in Spectacolul « Broadway –Bucuresti », rolul Velma din musicalul « Chicago 

2008 : Groupie in musicalul rock'n'roll « The Rocky Horror Show », Regia Alexander Hausvater.

2011 : Distribuita in rolul "Beatrice", din musicalul "Rebecca", compozitor Sylvester Levay, regia Beres Atilla, Teatrul National de Opereta, Bucuresti.
Vaida Show & Orchestra / solist si producator
Moderator TV Antena 1 / live zilnic

Abilitati si aptitudini : vorbitoare de limba engleza, nivel avansat ;
capacitate de a lucra cu PC;
posesie permis auto, categ. B;
echitatie.

Premii si Participari:
Premiul al II-lea la « Olimpiada nationala de limba si literatura romana », Oradea, 1996 ;

Premiul de interpretare la « Festivalul de estrada pentru copii si tineret », Busteni, 1997, 1998 ;

Premiul II la festivalul studentesc de muzica usoara « Gaudeamus », Brasov, 2001

Premiul II la « Festivalul de pantomima », Botosani, 1997

Participare la festivalul de muzica usoara « Florentin Delmar « Focsani, 1998

Festivaluri si Concursuri TVR
Finalista a emisiunii- concurs « Ploaia de stele », cu piesa Frozen – Madonna, editia 2000, TVR, Bucuresti
Participare la emisiunea- concurs "Bravo Bravissimo", 2001, TVR, Bucuresti
Participare la Festivalul de muzica usoara « Mamaia », 2001, TVR.

Solista a grupului « V.I.P », Iasi, 2001-2003

Colaborari : TVR Iasi, Radio Iasi, Tele M, M Bit, Radio Contact Iasi, Radio N-E

Alte activitati :
- participari la numeroase Festivaluri de Teatru si Muzica Usoara ;
- participari la numeroase emisiuni si show-uri televizate ;
- participare la Tabara de Creatie Poetica « Buciumeni »,1998
- participare la Tabara de Creatie Dramatica « Satu Mare », 1998
- participare la Concursul de Limba si Literatura Româna, Etapa Nationala Oradea, 1996.

Premii si participari la Festivaluri si Concursuri:
- Mentiune la «Olimpiada Nationala de Limba si Literatura Româna» - Oradea, 1996 ;
- Premiul de interpretare la «Festivalul de Estrada pentru Copii si Tineret» - Busteni, 1997 si 1998 ;
- Premiul III la Festivalul de Muzica Usoara «Ursuleþul de Aur» - Baia Mare, 1998
- Premiul Special la concursul "Florentin del Mar" – Focsani, 1998 ;
- Premiul I la Festivalul de Muzica Usoara «Constelatia necunoscuta» - Suceava, 1999 ;
- Premiul Special la concursul de interpretare "Constelatia Trofeelor" - Bârlad. 2000
- Premiul II la Festivalul Studentesc de Muzica Usoara «Gaudeamus» - Brasov, 2001
- Premiul II la «Festivalul de pantomima» Botosani, 1997
- Participare la festivalul de muzica usoara "Florentin Delmar" - Focsani, 1998
- Finalista a emisiunii - concurs «Ploaia de stele» TVR, cu piesa "Frozen" – Madonna, editia 2000
- Participare la emisiunea- concurs "Bravo Bravissimo" TVR, 2001
- Finalista a Festivalului de Muzica Usoara «Mamaia» TVR, 2001

Colaborari artistice :
- Componenta a Grupului Muzical etno-dance «Ho-ra» 2003
- Componenta a Grupului Muzical latino-dance « D'or », 2004
- Solista a grupului « V.I.P » Iasi, 2001-2003
- Colaborari la TVR Iasi, Radio Iasi, Tele M, M-Bit, Radio Contact Iasi, Radio N-E

Turnee in Spania, Italia, Germania, China, Rep. Moldova, Olanda, Ungaria, Austria, etc.